خبرنامه

اگر قبلا در سایت ثبت‌نام کرده‌اید لطفا وارد سیستم شوید.

خبرنامه‌ها:
لیست عمومی برای عضویت کاربران سایت

عملیات:
اشتراک
لغو اشتراک

نظرسنجی

به نظر شما علت تخریب بتن پل های روگذر و یا زیرگذر تبریز چه می باشد؟
 بارش بارانهای اسیدی
 بارش بارانهای قلیایی
 زهکشی نامناسب آب باران
 آب - نمک پاشیده شده برای ذوب برف

اختصاص 3000 میلیارد ریال برای بهساز‌ی راه‌ها/روکش آسفالت 5400 کیلومتر جاده‌

 

 

 

عزیز فیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: در راستای ترمیم، بهسازی روکش آسفالت راه‌های شریانی کشور، اصلاح نقاط هندسی و رفع نقاط پرحادثه جاده‌ها، در سال 91 برای حدود 5400 کیلومتر راه‌های شریانی اعتباری معادل 3000 میلیارد ریال تأمین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این اعتبار را به استان‌ها اختصاص داده‌ایم تا راه‌های شریانی کشور بهسازی و روکش آسفالت شوند.

مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه امسال 3000 نقطه و مقطع پرحادثه جاده‌ای برطرف می‌شود، تصریح کرد: در سال جاری بیش از 200 میلیارد تومان از محل منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و منابع عمومی دولت، در راستای فعالیت‌های مذکور به کار گرفته خواهد شد.

 

* احداث 55 تقاطع غیر همسطح و همسطح در راه‌های شریانی کشور

فیلی افزود: عمده این پروژه‌ها اغلب روکش آسفالت و رفع نقاط هندسی شامل ایجاد باند سبقت، رفع گردنه‌های کوهستانی در نقاط برف‌خیز، احداث 55 تقاطع غیر همسطح و همسطح در راه‌های شریانی کشور و راه‌های پرتردد و رفع و اصلاح 650 نقطه پر حادثه با هزینه پایین و سرعت بالا است که اغلب در محور‌‌های مواصلاتی نقاط پرجمعیت کشور و ورودی شهرها اجرایی می‌شود.

 

* تعریض مبادی ورودی و خروجی پلیس‌راه‌ها

مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به ساماندهی ورودی و خروجی پاسگاه‌های پلیس راه تصریح کرد: این مبادی به دلیل آنکه محل تمرکز خودروها، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها است با مشکلاتی مواجه بود.

فیلی ادامه داد: در این نقاط شاهد حوادث زیادی هستیم که این موارد ساماندهی خواهند شد؛ مسیر موجود در آن نقاط تعریض و محلی برای پارک خودروها در نظر گرفته شده است ضمن آنکه باندهای اضافه ساخته شده است.

 

* اختصاص 100 میلیارد تومان از بودجه‌های استانی برای بهسازی جاده‌ها

 

مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: تمامی این پروژه‌ها درقالب 200 میلیارد بودجه‌ای است که از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأمین شده است که امیدواریم تا پایان سال 91 تمامی این موارد اجرایی شود.

فیلی ادامه داد:‌ علاوه بر این بودجه‌ای که از سوی سازمان راهداری در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد، حدود 100 میلیارد تومان هم از محل منابع استانی جهت رفع نقاط پرحادثه و مسیرهای پر تردد استان‌ها از محل شورای بررسی توسعه استان‌ها تأمین اعتبار و به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها ارجاع می‌شود.

مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: در واقع معادل 50 درصد اعتبارات کشوری، اعتبارات از طریق استان‌ها تأمین شده و برای بهسازی روکش آسفالت به کار گرفته می‌شود.